Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva mjölk- och köttproduktion, utföra körslor inom lantbrukssektorn och därmed förenlig verksamhet.
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 10 117 | 9 548 | 8 613 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 156 | 1 051 | 85 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 238 | 901 | -174 |
| Årets resultat (tkr) | 452 | 323 | 100 |
| Summa tillgångar (tkr) | 15 647 | 12 821 | 12 870 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 3 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 10 117 | 9 548 | 8 613 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 156 | 1 051 | 85 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 238 | 901 | -174 |
| Årets resultat (tkr) | 452 | 323 | 100 |
| TILLGÅNGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 10 752 | 8 858 | 9 618 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 4 895 | 3 963 | 3 253 |
| Tillgångar (tkr) | 15 647 | 12 821 | 12 870 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 4 694 | 4 242 | 3 919 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 3 335 | 2 643 | 2 140 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 4 157 | 3 149 | 3 763 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 3 461 | 2 787 | 3 049 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 15 647 | 12 821 | 12 870 |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2026-04* | 2025-04* | 2024-04* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 3 | 3 | 3 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 3 372 | 3 183 | 2 871 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 11.4% | 11.0% | 1.0% |
| Soliditet | 45.4% | 47.9% | 42.4% |
| Kassalikviditet | 80.1% | 65.5% | 42.0% |
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva mjölk- och köttproduktion, utföra körslor inom lantbrukssektorn och därmed förenlig verksamhet.